Polish English French German Russian Spanish

  • certyfikat_fogo_ever
Niektóre obiekty jak placówki medyczne czy centra informatyczne wymagają bezprzerwowego zasilania na wypadek zaniku napięcia w sieci. W takich przypadkach wykorzystuje się urządzenia podtrzymujące zasilanie (UPS) , których działanie jest ograniczone czasowo. Przy dłuższych przerwach w dostawie energii urządzenia te wymagają zasilania z zewnętrznych, samodzielnych źródeł prądu. Połączenie agregatów prądotwórczych i UPS-ów jest dość problematyczne ze względu na m.in. oddziaływania harmoniczne, kłopoty z synchronizacją oraz wahania częstotliwości i wartości napięć.

Dzięki swym parametrom technicznym agregaty prądotwórcze Fogo doskonale się nadają do współpracy z urządzeniami typu UPS. Zostało to poparte badaniami przeprowadzonymi przez dr inż. Leszka Kasprzyka z Instytutu Elektrotechniki i Elektroniki Przemysłowej Politechniki Poznańskiej.

Zachęcamy do zapoznania się z tą opinią.

Badania zostały wykonane dla rozwiązania opracowanego we współpracy z firmą EVER, producentem zasilaczy awaryjnych. Jest to SYSTEM ZASILANIA GWARANTOWANEGO EVER&FOGO, które po raz pierwszy zostało zaprezentowane podczas targów ENERGETAB 2015 na stoiskach obu partnerów

Pobierz opinię w formacie pdf